دستگاههای مدل سازی سه بعدی (پرینتر سه بعدی)

دستگاههای مدل سازی سه بعدی برای تولید نمونه اولیه از روی طرحهای کامپیوتری سه بعدی طراحی شده اند. از این رو نام دیگر این دستگاهها پرینتر یا چاپگرهای سه بعدی می باشد. این دستگاهها مورد نیاز افرادی است که نیاز به تولید نمونه های اولیه از مدل هایی دارند که در ذهنشان پرورانده اند و سپس آن مدل را توسط کامپیوتر ترسیم نموده اند. در این مرحله نیاز دارند که نمونه حقیقی از مدل خود را نیز داشته باشند. این مدل هم برای ارزیابی واقعی در دنیای فیزیکی و هم برای تولید انبوه مورد نیاز است.

روشهای مختلفی برای تولید نمونه های سه بعدی وجود دارد. روش تولیدی مجموعه ما بر مبنای DLP/DMD و SLA و یک روش جدید و کارآمد بر مبنای لیزر(در حال ثبت اختراع) استوار است.

طلا سازان و افرادی که در صنف طلا و جواهر به صورت حرفه ای فعالیت دارند عموما طرح های خود را توسط نرم افزار Matrix شرکت Gemvision طراحی نمونه و با استفاده از مدل سازهای سه بعدی SILIX-Jewlery مدل رزینی سالید کار خود را چاپ میکنند. از این به بعد با استفاده از ریخته گری دقیق یا قالبهای لاستیکی به ساخت قالب و تولید انبوه مدل چاپ شده با استفاده از طلا اقدام می کنند.

مدل سازهای SILIX-Jewlery در سه مدل دقیق، خیلی دقیق و پیشرفته ارایه می شوند. از آنجا که سرعت نمونه سازی و دقت بالا از معیارهای مهم در صنایع طلا و جواهر و دندان سازی است، این سری از دستگاه ها با دقت های بالا (کمترین اندازه واقعی پیکسل تا حد ۴۰um) و سرعت نمونه سازی عالی ارایه شده اند. این دقت متضمن سطح کار تمیز و صیقلی است. نتیجه کار تولید مدلی بسیار دقیق برای نمونه های طراحی شده است.

در صنایع حساسی چون طلا و جواهر سطح کار خروجی عامل بسیار مهمی برای نمایش جلوه کار به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *