فناوری ساخت افزودنی

فناوری ساخت افزودنی

تکنولوژی ساخت افزودنی برای ساخت مدل فیزیکی، نمونه اولیه، الگو، اجزای قالب و قطعات تولیدی بصورت پلاستیک، سرامیک، شیشه و مواد مرکب مورد استفاده می گیرد. در ساخت افزودنی مدل سه بعدی تهیه شده به کمک مدل CAD قطعه، اسکنرهای سه بعدی ، اسکنرهای پزشکی و با  تبدیل آن به سطح مقطع های افقی، هر قطعه قابل تصور را می سازد. سازمان های طراحی و ساخت از ساخت افزودنی  برای تولیدات خود  در بازاهای مصرفی، صنعتی، پزشکی و نظامی بهره می گیرند. دوربین های دیجیتالی، گوشی های همراه، قطعات موتور، قطعات داخلی خودرو، هواپیما، قطعات انتقال قدرت، پروتز های پزشکی تنها بخشی از لیست بلند محصولاتی است که از تکنولوژی ساخت افزودنی بهره می برند.

ساخت افزودنی ابزاری است برای  آسان تر کردن و سرعت بخشیدن به فرآیند تولید محصولات. از آنجایی که امروزه تلاش می شود که زمان رسیدن قطعه به بازار کاهش یابد، کیفیت محصول بالاتر رود و هزینه نهایی کاهش یابد تمامی صنایع در تمامی زمینه ها به این تکنولوژی روی آورده و آن را مسیر اصلی برای تولید سریع قرار داده اند. به عنوان یک ابزار تجسمی، فرآیند ساخت افزودنی به شرکت ها کمک می کند که احتمال ارائه محصولات معیوب و یا اشتباه را به بازار کاهش دهند.

در گذشته تلاش های اولیه بر تحویل سریع قالب ، نظیر قالب تزریق، متمرکز بوده است که معمولا به شکست می انجامید. پیشرفت های اخیر که مبتنی بر استفاده از روش ساخت افزودنی است، عملکرد قالب های تزریق را بهبود بخشیده اند و یکی از دلایل عمده این پیشرفت ها عدم استفاده از ماشین کاری و ساخت یکپارچه قطعات است.

کاربردهای فناوری ساخت افزودنی

1- هوا فضا

    2- پزشکی

      3- صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *