پرینتر سه بعدی در صنعت طلا و جواهر

پرینتر سه بعدی در صنعت طلا و جواهر کاربردهای ویژه ای دارد. مدلسازی دقیق و ظریف با قابلیت ریخته گری طلا، از مهمترین بخش های این صنعت است.
دقت و کیفیت سطح ، اهمیت به سزایی در صنعت طلا و جواهر دارد.
در سالهای اخیر، شاهد ورود مدلهای پیچیده و زیبای طلا و جواهر به کشور بوده ایم. هنرمندان و صنعتگران طلا و جواهر کشور، در بسیاری از موارد در رقابت ضعیف شده بودند. اما هم اکنون با استفاده از دستگاه پرینتر سه بعدی ایرانی ، صنعت طلای کشور پیشرفت سریع خود را از سر گرفته است.

رقابت بین المللی در صنعت طلا و جواهر مستلزم استفاده از دستگاه های مدرن است. آنچه موجب موفقیت پیشتازان صنعت طلا و جواهر شده است، به روزرسانی تکنولوژی و استفاده از تخصص و تجربه است. همچنین موضوع بسیار مهم در دستگاه های صنعت طلا و جواهر، کیفیت و سرعت خدمات پس از فروش تخصصی ست.

سفارشات صنعت طلا و جواهر، معمولا تابع زمان بندی دقیق و برنامه ریزی شده است. دستگاه با این تکنولوژی پیشرفته نیاز به کادر خدمات پس از فروش حرفه ای دارد.

دستگاه­های نمونه ساز سری Si3D® – Jewelry دارای کارکرد آسان و دقت بالا در صنایع طلا و جواهرسازی است.  این دستگاه راه­ حل اصلی و اساسی برای تولید مدل­هایی است که دستگاه­های CNC قادر به تولید آن نیستند. مدلهای تولیدی توسط نمونه سازهای SILIX دارای قابلیت ریخته ­گری دقیق (Investment Casting) و لاستیک گیری (Rubber molding) می باشند. دارای دقت های پیکسلی بالا و سرعت تولید نمونه عالی می باشد. دارای نشان دهنده LCD رنگی برای نمایش روند کار و راهنمایی کاربر و نشان دادن خطاهای احتمالی در تمامی فرآیند کار می باشد.

دقت مدل سازی در این دستگاه­ها در مقایسه با سایر دستگاه­های با کیفت نه چندان خوب کاملا مشهود است. به نحوی که در صنایع مرسوم نیاز است که دقت لایه سازی به طریقی باشد که برجستگی در سطح مدل پدیدار نباشد. این مسایل به ظاهر جزیی، نشانگر تفاوت بالای کیفیت در ساخت مدل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *